Kurumsal Video Prodüksiyonu

Pazarlama Katılımını Artırın

Video prodüksiyon, video yapım süreçlerinin tamamına verilen addır. Yapım anlamına gelen prodüksiyonun tamamlanması için 3 aşama gereklidir.  ve post prodüksiyon (yapım sonrası) aşamalarıdır.

  • ­Pre-prodüksiyon (yapım öncesi)
  • ­Prodüksiyon (yapım)
  • ­Post prodüksüyon (yapım sonrası)

Başarılı bir video prodüksiyon projesinin hayata geçirilmesi için bu 3 aşamanın da titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir.

Ücretsiz Teklif Alın

Video Prodüksüyon Süreci

Kapsamlı video prodüksiyon stratejimiz, işiniz için mükemmel hazırlanmış bir tanıtım sağlar.

Planlama

Her sürecin başlaması gibi video prodüksiyon süreci de ilk önce bir ihtiyaçtan dolayı başlıyor. Bu ihtiyaç bir yönetmenin bir şeyler anlatmak istemesi de olabilir, bir şirketin markasının yeni ürününü insanlara tanıtmak istemesi de. Bu ihtiyacın ardından prodüksiyon ekibi bir araya gelip o ihtiyaca yönelik fikir oluşturmaya başlarlar.

Pre-Prodüksüyon

Prodüksiyonun ana hatları belirlenir. Sonrasında bir storyboard hazırlanır ve çekilecek reklamın nasıl gözükeceğine dair gözümüzde görsel olarak bir canlandırması yapılır. Burada da mutabık kalındıktan sonra kaç gün ve nerede çekim yapılacak, ne gibi çekim ekipmanlarına ihtiyacımız var, gibi detaylar iyice kalem kağıda dökülür ve sonrasında işe girişilir.

Prodüksüyon

Kameralar, ışık, ve motor! Tüm detaylar belirlendikten sonra artık prodüksiyon kısmına, yani çekim kısmına geçilir. Planlanan çekim günlerinde stüdyoda ya da dışarıda gerekli ekipmanlarla planlanan sahneler bir bir çekilir ve sonrasında montajlanmak üzere bu videolar saklanır.

Post Prodüksyün

Bütün bu görüntüler bir araya getirildikten sonra videonun renk ayarları yapılır

Sonunda videomuz artık ilgili mecralarda, televizyonda ya da sosyal medyada yayınlanmaya hazır hale gelmiştir.