Mobil Tasarım

İş Stratejisine Dayalı Mobil Uygulama Tasarımı

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile büyük önem kazanan mobil uygulamalar ile büyük kitlelere ulaşabilir, uygulamalarınızı Google Play Store ve App Store aracılığı ile müşterilerinize / okuyucularınıza sunabilirsiniz.

  • ­Doğrudan hedef kitlenize bağlanan mobil uygulama tasarımı.
  • ­Kullanıcı dostu ve kapsamlı arayüz.
  • ­Stratejik tasarım ile mobil satışlarınızı yükseltmeniz için yardımcı.

Günümüz teknolojisi ile şahsınıza ve kurumunuza özel mobil uygulamalar ile müşterilerinize veya okuyucularınıza rahatlıkla ulaşabilir, internet sitenizi mobil uygulamanız ile destekleyebilir veya tamamen yeni bir fikir ile mobil uygulamanızı hayata geçirebilirsiniz.

Ücretsiz Teklif Alın

Uygulama Tasarım Aşamalarımız

Kapsamlı Uygulama tasarım stratejimiz, işiniz için mükemmel hazırlanmış bir tanıtım sağlar.

Analiz

Uygulama geliştirme adımlarının birincisi, her çalışmada olduğu gibi analiz yapmaktır. İhtiyaçlar için alınan ön bilgi doğrultusunda uygulamanın tüm özelliklerinin en baştan belirlenir. Geliştirmenin belki de en önemli aşaması olan analiz ile uygulamanın tüm verileri ortaya çıkarılır.

Rakip İncelemesi ve UX

Temel analizin ortaya çıkması sonrasında detaylı bir araştırma yapılması gerekir. Bu araştırma, kullanıcı deneyimi tasarımının (UX) ilk adımını oluşturur. Uygulamanın benzerlerinin incelenmesi, rakiplerin durumu, vb. analiz teknikleri kullanılarak uygulamanın analizi geliştirilip son haline getirilir. Bu aşamadan sonra uygulamanın kullanıcı ile etkileşiminin temeli olan UX tasarımına başlanır.

Kullanıcı Deneyimi

Uygulamayı kullanacak kişileri tanımlamak ve bu tanımlamalara göre kullanıcı deneyimi haritasını ve bilgi mimarisini hazırlamak öncelikli olarak gereklidir. Bütün bu çalışmalar, doğru modellemeyi ve arayüz tasarımını yapmaya yönelik temel adımlardır. Kullanıcıların alışkanlık, hareket ve geçmiş deneyimlerinin göz önüne alınması, uygulamanın çalışması sırasında oluşabilecek sorunların baştan engellenmesini sağlar.

Programlama

Mobil uygulamanın başarılı bir şekilde hayata geçirilebilmesi için doğru yapılmış tasarım kadar doğru bir şekilde programlanmış olması da gereklidir. Uygulamanın yayınlanacağı mobil platform (iOS, Android) ve de Mobil uygulama geliştirme yaklaşımına göre programlama çalışması değişiklik gösterir. Programlama altyapısı kararı verildikten sonra; hızlı çalışacak, hatadan ayıklanmış, olası en az kaynağı tüketecek uygulama kodlaması yapılır.

Test & Yayın

Mobil uygulamanın hazır hale gelmesinden sonra her türlü olası durum için test edilmelidir. Mobil uygulama geliştirme, mobil cihazların çeşitliliğinden ötürü, çok fazla ve planlı test yapılması gereken bir alandır. Yapılan bütün testlerin sonunda, hedef kitleye uygun ve sorunsuz çalışan bir mobil uygulamayı ilgili ortamda yayına almak, uzun geçen bir sürecin en son adımıdır

Öne Çıkanlar