SoLoMoSoLoMo hepimizin iyi bildiği üç kelimenin, Sosyal, Lokal ve Mobil’in kısaltmasıdır.

Marka SoLoMo konsepti en basit formuyla, işletme lokasyonlarının sosyal, lokal ve mobil arama platformlarında kolay bir şekilde bulunabilmesini sağlamak için rehber olarak kullanabileceğiniz temel bir “kontrol listesi”ni baz alır.

O zaman Türkiye ve Orta Doğu’nun gelişen pazarlarında tüketicilerin, Markaları ve bu markaları satan işyerleri ile satış noktalarını bulmak için kullandıkları başlıca sosyal, lokal ve mobil platformlar hangileridir?


solomo


Arama Motorları


Her yerel işletme lokasyonu, mobil cihazlar için optimize edilmiş dijital bir noktaya ihtiyaç duyar. Bu bir web sitesi olmak zorunda değil, arama motorunun işletmeyi belirlemek için kullanabileceği ve SERP’ye gönderebileceği (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) bir sayfa olması yeterli. Yerel dijital firma rehberindeki bir kayıt veya basit bir web kartındaki bir sayfa olabilir. Önemli olan işletme lokasyonuna özel kendi URL’si olması gerekli.


Dijital Haritalar, Navigasyon Sistemleri


Her bir işletme lokasyonunun doğru bir şekilde adreslenmesi ve coğrafi kodlamasının yapılması ve dünyadaki dijital harita platformları ile paylaşılması kesinlikle bir gerekliliktir.

Düşünün, elinde akıllı telefonu olan herkesin aslında dijital bir haritası da var demektir.

Türkiye ve Orta Doğu gibi gelişen pazarlar da işletmelerin mobil cihazlardan erişilebilen Google, Apple ve Yandex Haritalarda mutlaka yer alması gereklidir.

Bir işletmenin bir araç üzerinde gelen navigasyon sisteminde nasıl yer aldığını hiç merak ettiniz mi? İşte bu noktada Here Maps (dünyanın en büyük dijital harita şirketi) ve TomTom’a hakkını vermek gerekiyor.

Lokasyonlarınızı bu haritalama platformları ile paylaşarak işletmenizin tüketicilerinize ulaşmalarını sağlayın.

 platform-1


Sosyal Medya, Yerel Rehberler


Türkiye ve Orta Doğu için, her yerel işletme lokasyonunun doğru bir şekilde adreslenmesi ve coğrafi kodlamasının yapılması ve Facebook, Foursquare ve bölgeye özgü diğer yerel dizinler/rehberler ile paylaşılması pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Konsept Media ve Global İş Ortaklarımız olarak işletmelerin arandıkları zaman bulunmaların ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Türkiye ve Orta Doğu’daki perakende mağazalar, restoranlar, benzin istasyonları, kahve zincirleri, banka şubeleri ve ATM’leri, boya satıcıları gibi binlerce işletme noktasının Mobil Telefona, Web’e veya Navigasyon Sistemine bakan herhangi bir müşteri tarafından bulunmasını sağlamak için 10 yıldan fazla bir süredir başarılı çalışmalar yapıyoruz.

Marka SoLoMo platformumuz ile Size, müşterilerinizin mağaza lokasyonlarınızı ne zaman, nerede ve ne olursa olsun bulmalarını sağlamak için kontrolü almanıza olanak sağlıyoruz.Hadi
Projenize Başlayalım


Hedeflerinize ulaşmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olacağız.


Teklif İste

Yaptığımız İşler

Referanları Görüntüle

Şimdi Ara